Vítejte ( přihlásit )    |    Nový účet košík:    0 ks, cena 0 Kč

Sortiment


Jak vybrat LED žárovku?

Při výběru LED žárovky hraje velmi důležitou roli hodnota světelného toku, která se udává v lumenech (lm). Tato hodnota vyjadřuje, kolik žárovka vyzáří světelné energie během jedné vteřiny. Množství této energie je posuzováno podle spektrální citlivosti lidského oka. Čím vyšší hodnota světelného toku je, tím více žárovka světla produkuje. Neménně důležitým údajem je příkon, který se udává ve wattech (W), nesmíme zapomínat, že LED žárovky mají menší spotřebu, než klasické žárovky, tedy uvedená hodnota je nižší, což však neznamená, že LED žárovka svítí málo. Proto by výrobce kvalitních LED žárovek měl uvádět nejen počet lumenů, ale také srovnání příkonu LED žárovky s příkonem žárovky klasické. Pozornost je třeba věnovat také barvě a teplotě světla. Studené bílé světlo je intenzivnější než teplé bílé. Nenechte se nikdy nalákat na levné zboží, které na obalu nemá výše zmíněné údaje. V takovém případě se zcela jistě jená o nekvalitní výrobky, které vydrží svítit pár hodin.

 

Tápete při výběru LED žárovky? 

Nejste jediní! Na trhu se setkáváme s různými typy závitů a patic, širokým spektrem tvarů a velikostí a  samozřejmě s odlišnými hodnotami, které jsme uvedli v úvodu tohoto článku.  

V následujícím článku se dozvíte základní informace o paticích a závitech:

 

E27 - Šroubovací závit s průměrem 27mm je nejběžnější typ. Setkáváme se s ním v každé domácnosti. Najdeme jej v závěsných lustrech, ve stolních i stojacích lampách nebo v nástěnných osvětleních. Nejčastěji jsou k vidění ve tvaru koule nebo polokoule - podle tvarů klasickýh žárovek s vláknem, kterým už odzvonilo. Tento typ světelného tělesa může být stmívatelný, v různých barvách v teplé i studené variantě, s mléčným i čirým krytem. Jejich hodnoty bývají od 3W do 15W (ekvivalent 100W žárovky).  

 

E14 -  Šroubovací závit i celková velikost je menší než u výše zmíněných žárovek. Průměr závitu je, jak název napovídá 14mm. Tento druh je stejně hojně rozšířený jako výše zmíněný závit E27, výkon však bývá o něco menší. Už podle velikosti je jasné, že tento tyto žárovky jsou zkonstruovány pro použití tam, kde je méně místa. Například k osvětlení  kuchyňských digestoří. Oblibu si také získali pro použití v designových osvětlení, například v případě imitací historických lustrů, kam se sluší našroubovat žárovku, která tvarem připomíná plamen svíčky. Ano, s tímto tvarem LED žárovek se závitem E14 se setkáváme nejčastěji.

 

GU10 - Velmi rozšířený typ patice. Prakticky denně se s ním setkáváte - GU10 je nešroubovatelná patice typická pro tzv. bodová světla. Velmi moderní záležitost známá především jako osvětlení barů, koupelen, WC, kuchyňských linek atd. Patice má na konci dva kolíčky s průměrem 5mm, žárovku stačí jen zasunout do objímky nebo redukce a pootočit. Diody jsou umístěny pouze na vrchní ploše, která je jen mírně vypouklá, tím vzniká menší rozptyl a tedy svítí  jen tam, kam potřebujete.

 

G9 - Typy těchto žárovek mívají v LED variantách válcovitý tvar a diody jsou rozmístěny po celém obvodu tělesa. Často bývají chráněny pláštěm z čirého plastu. Jsou vhodnou volbou pro svítidla se stínidlem, či s mléčným, neprůhledným krytem.

 

G4 - Maličké 12V žárovky s paticí G4 často nacházíme v moderních kuchyňských linkách. Jsou velmi nenáročné na prostor, je však nutné je zapojovat se zdrojem pro stejnosměrný proud. Patici tvoří dvě tenké vidlice s roztečí 4mm.

 

MR16 - Nebo také GU5,3 - používaná ke stejným účelům, jako GU10 - pro konstrukce bodového světla. Podobně jako žárovky G4 jsou tato tělesa opatřena tenkými trny, s roztečí 5,33mm. Napětí je 12V.

 

S jakými konstrukcemi se ještě můžeme ve světě LED osvětlení setkat?

 

LED pásky - Hojně využívané pro osvětlení kuchyňských linek. Díky svým vlastnostem a cenové dostupnosti jsou velmi oblíbené. Většinou se prodávají v balení po 5m, někde prodejce nabízí možnost objednávat je po centimetrech. Pásky můžete ibovolně zkracovat nebo napojovat. Jsou tvarově přizpůsobivé a díky samolepicí pásce na, kterou jsou pásky opatřeny se snadno a rychle montují. Většinou bývají díky silikonovému plášti odolné proti vodě. Setkat se můžeme s různobarevnými i stmívatelnými variantami, u některých lze barvy světla dokonce přepínat pomocí speciálního ovladače.

 

LED zářivky - Tento vysoce úsporný typ LED osvětlení je ideální především do komerčních prostor - kanceláří, zdravotnických zařízení, obchodů atd. Jistě se také ujmou i v nekomerčním prostoru, například ve Vaší garáži či kůlně. Oproti klasické zářivce prý ušetří až 50% energie. A to se vyplatí, nemyslíte? 

 

                                                                                                                                                                                 

 

 

 

 

 

U nás narazíte jen na produkty ověřené firmy, u kterých jsou jasně a čitelně uvedeny všechny důležité faktory. Prodáváme jen vysoce kvalitní, ekologicky šetrné zboží s dlouhou životností, jehož koupě se Vám vyplatí a investice do něj se Vám velmi brzy vrátí.

Pro snadnější výběr LED žárovek jsme pro Vás připravili jednoduchou srovnávací tabulku příkonů a přibližných výsledků kalkulace, aby jste věděli, kolik koupí LED žárovky ročně ušetříte, svítíte-li v průměru 4 hodiny denně při sazbě  4,48 kč,- /kWh za elektřinu.

 

 

Příkon LED žárovky Příkon klasické žárovky Kolik ušetříte
3W 27W 157,-
3,5W 29W 170,-
4W 38W 222,-
5W 43W 248,-
6W 50W 288,-
7W 65W 380,-
10W 85W 490,-

                                                                   Informace z roku 2015Informace

Jak vybrat LED žárovku?
Kontakty
Partneři

Rychlý kontakt

LINO Praha s.r.o
Ortenovo náměstí 29
Praha 7 Holešovice
IČO: 29038049
DIČ: CZ29038049
tel./fax: +420 775 368 108

Naše nabídka - sleva 5% nad 5 ks od jednoho druhu

Potřebujete zakoupit více jak 5ks  LED žárovek stejného druhu?

   rádi Vám uděláme lepší cenu ...      

 

 

1x1px
LED Žárovky | LED Reflektory | LED Bodovky | LED Pásky | Příslušenství
Led žárovky    Led žárovky    Led žárovky
© PODLAHY Jiří Rejfek / Lira IS, Petr Kvapil SEO, Podlahové krytiny